ISO 9001 : 2009

Jsme držitelé certifikátu kvality
práce ISO 9001 : 2009. Tímto Vám
zaručujeme kvalitu našich služeb.

ISO 9001

Florbalový klub FbC Asper Šumperk

<< Zpět na přehled

Od podzimu roku 2000 se scházela pod vedením Michala Maroška a Josefa Andrleho skupinka nadšenců ze šumperska, která začala nahánět plastový děravý míček. Zázemím tohoto mladého a dynamického sportu se jim stala tělocvična na III. ZŠ ,,Hluchák“.

Myšlenka zaregistrovat se do některé z oficiálních soutěží se zrodila v roce 2001, kdy nově vznikající občanské sdružení FbC Asper Šumperk zaslalo na českou florbalovou unii přihlášku a zaregistrovalo tak hned 4 své družstva – starší žáky, juniorky, juniory a družstvo mužů. První soutěžní ročníky klub dokazoval,že duo trenérů míří správným směrem, trpělivá a důkladná příprava se projevila v pozdějších sezónách, kdy se začali prosazovat odchovanci z Asperu ve větších extraligových klubech. Zlomovým byl rok 2005, kdy hrozil zánik klubu, oba trenéři byli nuceni klub z osobních důvodů opustit. Nakonec se našla partička nadšenců z mužského týmu, která se začala starat o existenční jistoty klubu a zajišťovala podmínky pro trénování. V roce 2007 se do klubu vrátil Michal Marošek, té doby už jako reprezentační trenér ČR ve florbalu – kategorie juniorek a Asper se vydal na druhou etapu svého působení v českém florbalu. K dnešnímu dni v klubu FbC Asper Šumperk působí celkem 120 členů, v soutěži máme přihlášeno celkem 6 družstev (starší žáky, žákyně, juniorky, juniory, muže A a muže B)
Cílem všech organizátorů je zajistit pro všechny dobré zázemí a zlepšovat strukturu klubu, to vše nám umožňují naši sponzoři a podpora města Šumperk, za což jim patří velký DÍK.